06:00 – Güne başlama ve antrenman; Sabah antrenmanı sadece fitness hedefleriniz için değil, gün içinde daha enerjik olmanız için de yararlıdır.

06:45 – Temiz ve sağlıklı bir bedenle güne başlayın; Güzel bir duş ve sağlıklı hazırlanmış bir kahvaltı ile aile ilişkileriniz de güçlenir.

08:30 – Öncelikli işlerinizi halledin; İlk iş saatleri en verimli çalıştığınız zamanlardır. İşinizin ayakta kalması için en öncelikli işlerinize zaman ayırın.

12:30 – Sosyalleşeceğiniz bir öğle yemeği yiyin; İş hayatınız için önemli kişilerle (çalışanlarınız veya iş ilişkisinde olduğunuz) iletişimde olmak veya sürdürmek için öğle yemeği zamanlarınızı kullanabilirsiniz.

13:30 – Yeni bir şeyler öğrenin, projelendirin; Okuyun, online eğitimlere katılın veya başka kaynaklar kullanarak yeni şeyler öğrenin. Aynı zamanda aklınıza gelen fikirleri bu saatlerde projelendirebilirsiniz.

14:30 – Kendiniz ve işinizi gösterin; İş çevrenizde kendinizi görünür yapmak işinizi de sizi de hatırlanır kılar ve verdiğiniz servise ihtiyacı olan potansiyel müşterilerinizin aklında olursunuz.

15:30 – Yürüyüşe çıkın; Öğle güneşi ve havası iş stresinden uzaklaşmanızı sağlar. Böylece yapılacak işlerinizi alarma ihtiyaç duymadan hatırlarsınız.

16:00 – Boş zaman yaratın; Zaman zaman beklenmedik ziyaretler, işler veya toplantılarınız olabilir. İşte bu zamanınızı bu işleriniz için kullanmak üzere boş bırakın.

 

 

 

ETİKETLER:

YORUM YAZ