Bazen iş yükünüzün gerçekten ağırlaşacağı kaçınılmaz bir hayat gerçeğidir.

Ancak, bir seçeneğin var: Ya onun elinde ya da seni tüketiyor ve seni yakıyor. Her şey kendi kendine anlattıklarınla ​​ilgilidir. Ağır iş yüküne kalbindeki bir şarkıyla yaklaşmak ve harika bir şey gerçekleştirme konusundaki kararlılığı, sizi zorlayacaktır.  İşte ağır iş yükünü yönetmek için ipuçlarım:

Ne olursa olsun olumlu ol
Kafanda olup bitenler konusunda acımasız olmalısın. Her saniye, bu sizin için çok fazla, adil olmayan nasıl yapıldığı hakkındaki düşüncelerini güçsüzleştirmeye harcıyordu, bunu tamamlamak için entelektüel ya da insan kaynaklarının yetersizliğinden başka ikinci, sorunun çözülmemesi için harcanmasıdır. Ve yedek için saniyeniz yok. Dahili konuşma tamamen bunu çözmek için neler yapabileceğinizle ilgili olmalıdır. Bu nedenle iyimser ve eylem odaklı olmanız gerekir.

Yardımcı olmayan herhangi bir konuşmayı kesin
Şaşırtıcı, kaç toplantı gerçekleştirdiğini inanılmaz derecede etkilemektedir.

Her konuşma sırasında kendime soruyorum, ‘
Bu hizmetin amacı ne?’ Sadece şikayet etmek, suçlamak ya da rahatsız olmak için konuşuyorsak, onu keserim.
Her anı ilerletmek için kullanılmalıdır.

Odaklanmak, Odaklanmak, Odaklanmak
Profesyonel taahhütler olacaktır iş yükünüzün ötesinde gezmeniz gerekiyor. Kalan ve hangisinin gitmesi gerektiği konusunda titizlikle tartın.

Evet deyin ve bir şey yapmaya karar vermeden önce, iş yükünüz göz önüne alındığında, örneğin belirli bir etkinliğe katılmanın uygun olup olmadığına dikkatle bakın.
Günün, boşaltılmış olup olmadığını anlamaya çalışırken harcamak ve hayal kırıklığı yaratan akranları asla eğlenceli değildir.

Yeterince dinlen
Her şeyin yapılabilmesi için her zamankinden daha iyimserim.
Sıklıkla, zaman zaman bir takım şeyleri çatlatabildiğimi görürsem aklıma koyarım. Özellikle dinlendirildiğimde. Mümkün olan her yerde uyku vaktimi korurum. Daha iyi uyanmayı, düşük bir performans ile fazla çalışmaya tercih ederim.  

Daha fazlasını devret
Ayrılmak zorunda olduğunuzu ve hedefinizin peşindeyken ciddiye almanız gerektiğini söylemeniz kolaydır.
Ancak hepsi mülkiyet zihniyetinin bir parçası.
İnsanlardan güçlü talepler aldığınızda, genellikle kendilerini hızlandırır. Çoğu zaman  insanların iş ile uğraştıklarını fark ettik, aslında kendilerini yepyeni bir ışıkla gösterme fırsatı bulabilirler.

Aklını yeniden kazan
İşyerinde çok yoğun bir dönem geçirdiğinizde, dengenizi geri kazanmak için bir kenara çekilin. Spor salonunda biraz vakit geçirin. Yoga veya meditasyon deneyin. tatile çıkın. Görüşemediğiniz insanlarla bağlantı kurun, sadece dinlendirici, ödüllendirici ve işe ilgisi olmayan şeylerin tadını çıkarın.

Omuz omuza sürdürülebilir bir iş yükü
Unutmayın, iş bir maraton koşuşturma değil. İş yükünüz sürdürülemez değilse, bu sorunu çözmeniz gerekir. Oldukça yoğun çalışma dönemleri yaşayacağınızı ummak tamamen makul, ancak devam ediyorsa biriyle konuşmanız ve bazı değişiklikler yapmanız gerekir.

Alt çizgiyi hatırla
Ağır iş yükü yönetimi ile karşı karşıya kaldığınızda, zihin çerçeveniz sakin, odaklanmış ve başarılı kalma beceriniz belirleyici faktör olacaktır. Kendinizi boğuşmaya başladığınızı hissettiğinizde, bakış açınızı değiştirin ya da ihtiyaç duyduğunuz desteği elde etmek için başkalarının gücünü talep edin.

Sarah Watson
Fortune.com ‘dan alıntıdır. Orjinal metin için;
Ç
eviri; Glosis İK / Büşra Doğan

YORUM YAZ